tel. 63 249-72-00
MOBILNY INFORMATOR REKRUTACYJNY
MOBILNY INFORMATOR REKRUTACYJNY
tel. 63 249-72-00

Słowo Rektora

Drodzy studenci i kandydaci na studia,
 
       jest mi niezmiernie miło, że jako rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie i jej wieloletni wykładowca mogę zaprosić Was do studiowania w naszej uczelni. Rok akademicki 2020/2021 będzie 23. rokiem jej działalności. To dostatecznie długi okres, byśmy jako szkoła wyższa nabrali doświadczenia w kształceniu i praktycznym przygotowaniu do różnych zawodów na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Uważam, że wykształcenie praktyczne, które dajemy naszym absolwentom, to niebagatelny atut na rynku pracy.
        Żyjemy w dynamicznych czasach, dlatego staramy się zmieniać kierunki i specjalności, jakie proponujemy; jeśli spada zainteresowanie którymś, zamykamy go i uruchamiamy inny. Te zmiany nie wpływają jednak na poziom nauczania, bowiem w każdym przypadku z uwagą dobieramy kadrę dydaktyczną. Niemal od początku działalności ściśle współpracujemy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, dzięki czemu nasi studenci odbywają praktyki w najlepszych zakładach i firmach regionu konińskiego. Dajemy też możliwość realizacji części studiów w innych państwowych uczelniach zawodowych w Wielkopolsce oraz blisko 90 uczelniach zagranicznych. Zawsze zachęcałem i będę zachęcał studentów, by korzystali z dobrodziejstw programu Erasmus+.
       Nasza uczelnia to nowoczesne, a przede wszystkim przyjazne miejsce do studiowania. Jestem przekonany, że czas spędzony w konińskiej PWSZ nie będzie dla Was czasem straconym. Jeśli tylko zechcecie, będziecie mogli tu rozwijać swoje zainteresowania naukowe i realizować pasje sportowe, artystyczne, wolontariackie i inne, oraz przygotować się do pomyślnego startu zawodowego. Praca zawodowa zajmie w przyszłości większą część Waszego życia, dlatego tak ważne jest, abyście dokonali właściwego wyboru – takiego, który stworzy szansę na osiągnięcie sukcesu.
Zachęcam do studiowania w naszej uczelni i dołączenia do naszej społeczności!
 
 
Profesor Mirosław Pawlak
Rektor PWSZ w Koninie 
do góry