tel. 63 249-72-00
MOBILNY INFORMATOR REKRUTACYJNY
MOBILNY INFORMATOR REKRUTACYJNY
tel. 63 249-72-00
Słowo Rektora
 

Chciałbym Was gorąco zachęcić do studiowania w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie, ponieważ jest to państwowa Uczelnia, na której studiowanie jest bezpłatne. Naszym atutem jest profesjonalna kadra wykładowców i praktyków.

W ofercie mamy wiele atrakcyjnych kierunków, które podlegają nieustannej weryfikacji, reagując na aktualne trendy rynku pracy. W tym roku akademickim zachęcam Was do podjęcia studiów, także na nowych kierunkach magisterskich, o których uruchomienie Uczelnia ubiega się, a są to: zarządzanie i inżynieria produkcji oraz zdrowie publiczne. Pragnę też podkreślić, że wszystkie prowadzone przez nas kierunki umożliwiają zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych. Oferujemy także przedmioty specjalnościowe nauczane w języku angielskim.

Atutem konińskiej Uczelni jest na pewno kameralna atmosfera studiowania, liczne wydarzenia kulturalne oraz spotkania z ciekawymi ludźmi. Ważna jest też dobra infrastruktura, a więc świetnie wyposażone laboratoria, sale dydaktyczne, nowoczesne akademiki i obiekty sportowe, bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz platforma e-learningowa, umożliwiająca prowadzenie coraz większej liczby zajęć na odległość. Uczelnia oferuje studentom zarówno pomoc materialną jak również stypendia rektora dla najlepszych studentów w kwocie od 600 zł do 1.000 zł miesięcznie. Uczelniana Biblioteka im. prof. M. Walczaka umożliwia korzystanie nie tylko z tradycyjnego księgozbioru, ale także z bardzo licznych baz naukowych i pozycji elektronicznych.

Studiując w murach naszej Uczelni istnieje sposobność realizacji części studiów lub praktyk zawodowych za granicą w ramach przyznanego stypendium z programu Erasmus+. Uczelnia współpracuje z 65 uczelniami partnerskimi z całej Europy. W każdym semestrze gościmy około 40 studentów obcokrajowców. Współpraca międzynarodowa Uczelni stwarza Wam drodzy kandydaci, poznanie kultur innych narodów oraz praktyczną naukę języków obcych.

Wybierając naszą Uczelnię, poza zdobywaniem kompetencji i umiejętności zawodowych, możecie realizować własne pasje i zainteresowania w kilkunastu studenckich kołach naukowych.

Z pełnym przekonaniem zapraszam do studiowania w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie – ta Uczelnia jest dla Was!
 
prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak
Rektor PWSZ w Koninie
do góry